czwartek, 18 kwietnia 2024
Strona główna Imprezy Beats For Love 02-05.07.2015 Ostrawa
Ostatnio dodane:

Najnowsze wydawnictwa

News image

Solarstone & Bryan Kearney - Pure Trance, Vol. 3

Czas na trzecią odsłonę, bardzo popularnej serii kompilacji z muzyką klubową. Jak mówi Wam sam...

Więcej...
News image

Various Artists - The Sound Of Garuda 2009-2015

Kiedy w 2009 roku, popularny brytyjski DJ i producent Gareth Emery powoływał do życia swój label...

Więcej...
News image

Roger Shah - Magic Island, Music For Balearic People, Vol. 6

Kolejny, gorący sezon na Ibizie nie może obyć się bez nowej odsłony kompilacji Rogera Shaha, kt...

Więcej...
News image

Ferry Corsten - Hello World - EP, Pt. 2

W marcu 2015 roku, ukazała się pierwsza EP’ka „Hello World”, zapowiadająca nowy studyjny al...

Więcej...

Najświeższe newsy

News image

Trzecia część kultowej serii Pure Trance

Jedna z najbardziej popularnych odmian muzyki elektronicznej, na której wychowało się wielu fanó...

Więcej...
News image

Sześć lat Garuda Music na trzech płytach

Przez ostatnie lata, Garuda Music dostarczyła wiele znakomitych, ponadczasowych produkcji, które d...

Więcej...
News image

Powrót na magiczną wyspę Rogera Shaha

Pierwsza część serii "Magic Island", zadebiutowała w 2008 roku. Niesamowity klimat Balearów, po...

Więcej...
News image

Projekt Hello World w drugiej odsłonie

Największe wydawnicze przedsięwzięcie Ferry'ego Corstena, zrobione z ogromnym rozmachem i przy ud...

Więcej...
Beats For Love 02-05.07.2015 Ostrawa Drukuj Email


Organizatorzy największego święta muzyki tanecznej, festiwalu Beats For Love, podają pierwsze informacje o 3 edycji wydarzenia i oczekują kolejnego rekordu frekwencji.

W roku 2013 na festiwal przybyło 25000 osób, by rok póżniej w Vitkovicach bawiło się już 35000 fanów muzyki tanecznej. W taki sposób festiwal Beats For Love stał się największym wydarzeniem pod gołym niebem w całej środkowej Europie.


"Mocno pracujemy nad przygotowaniami edycji 2015, i wierzymy, że osiągniemy frekwencję w granicach 50000 uczestników. Dobre wyniki z poprzednich lat, są dla nas najlepszym motorem do działania, by ten cel osiągnąć. Przygotowujemy sporo nowości, o których będziemy Was stopniowo informować." Komentuje opisując nadchodzące wydarzenie dyrektor festiwalu Kamil Rudolf.

 

 

Festiwal odbędzie się w industrialnej dzielnicy Dolnych Vitkovic, a pierwszą nowością będzie wydłużony czas trwania imprezy, który w tym roku, będzie wynosić 4 dni od 02.07 do 05.07.2015. Dojdzie także do znacznego powiększenia terenu festiwalu w stosunku do poprzednich lat, co pozwoli ustawić więcej, bo aż 11 scen! Każdy fan Drum and Bassu, House'u, Urban, Techno, Reggae, Electroswingu, lub Breakbeatu, EDM, Trance, czy Hardstyle'u lub Hardcore'u i Psytrance'u znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce i mnóstwo atrakcji.

 

Trzeci rocznik największego tanecznego festiwalu w Środkowej Europie Beats for Love odbędzie się od 2. do 5. lipca w Dolních Vítkovicích w Ostrawie. Wydarzenie, które w ciągu pierwszych dwóch lat, przyciągnęło ponad 60.000 odwiedzających, w tym roku jeszcze się rozrasta. Na pierwszych edycjach grało srednio 250 muzyków, w tym roku natomiast ich liczba wzrasta do 350 liczba scen także zostanie zwiększona z 8 do 11. Poza tym teren festiwalu w porównaniu do poprzednich lat podwoi się i osiągnie obszar prawie 100 000 metrów kwadratowych.


Powiększenie terenu festiwalu nastąpi przede wszystkim ze względu na coroczny wzrost liczby artystów i fanów. W tym roku zagrają w Ostrawie światowej sławy gwiazdy z gatunków muzycznych, takich jak drum and bass, house, trance, reggae, techno, electroswing i wielu innych.

 

W tym roku główną gwiazdą festiwalu jest Pendulum - dj set , formacja należąca do pionierów w świecie sceny drum and bass. Przyjadą rónież Drumsound & Bassline Smith, którzy stali się sławni dzięki remiksom dla takich gwiazd jak Moby i Daft Punk. Oraz legenda sceny d'n'b -  DJ Fresh!  Inną gwiazdą jest legenda muzyki house DJ Tonka, który jest twórcą megahitu "She knows you", lub Sonny Wharton - wschodząca gwiazda, dj i producent z Anglii, o którym Fatboy Slim powiedział: "Pożeram wszystko, co Sonny teraz robi! Dla mnie, to Producent Roku ". Jednymi z wielu przedstawicieli brytyjskich jest duet Scratch Perverts , którzy łączą różne style taneczne. Przyjedzie także Mark Sixma, który dzięki swojej współpracy z jednym z najlepszych producentów trance Arminem van Buurenem znalazł sie w elicie muzyki trance. "Z miejscowych wykonawców będzie  czeski wokalista Cocoman, zdobywca wielu nagród muzycznych, lub słowacki raper Majka Spirit, który na festiwalu zaprezentuje swój nowy album," cytuje Kamil Rudolf, dyrektor festiwalu Beats for Love.

 

Specjalnością festiwalu będzie występ zamaskowanych DJ-ów, takich jak American PHNTM, który grał min. na Ultra Music Festival w Miami, lub DJ i producent - Zardonic pochodzący z Wenezueli , uznawany za jednego z  dziesięciu najlepszych zamaskowanych DJ-ów na świecie. "Z radoscią oczekujemy również występu zwycięzcy wielu międzynarodowych konkursów w technice mixowania, DJ Rafik'a, lub trójkrotnego techno DJ'a  roku, w Portugalii, którego podpisuje sie A. Paul", mówi Matthias Ozana, PR manager festiwalu.

 

Do Ostrawy przyjadą także inni artyści ze wszystkich zakątków świata, np. kapela Dirty Honkers, której członkowie pochodzą z Francji, Izraela i Kanady lub wokalista Fireson, który pochodzi z dalekiej Kenii.

 

"Tegoroczna edycja zajmie dwa razy więcej miejsca niż poprzednie. Sceny bedą usytuowane podobnie, w stosunku do wcześniejszych lat, lecz dodane zostaną kolejne w pobliżu byłej koksowni, oraz okolicy przyległej do betonowego tunelu przy Wielkim Piecu. Kolejna stanie na patformie wiertniczej, gdzie uczestnicy imprezy będą znajdowali się bezpośrednio pod oświetloną wierzą, co daje niesamowity efekt. Na tej scenie będzie grany Hardcore & Hardstyle" dodaje Rudolf.

 

Nasz festiwal mieści się wśród piętnastu najlepszych imprez na świecie. Oprócz muzyki, na gości czeka bogaty program towarzyszący. Podczas czterech dni w Dolnych Vítkovicach można będzie doświadczyć adrenaliny lub pograć w ulubioną piłkę nożną. Nowością będą dwa party-pociągi, które zapewni oficjalny przewoźnik Festiwalu Leo Express, z Pragi do Ostrawy. Pasażerowie będą mogli tutaj, wraz z DJ'ami cieszyć się atmosferą festiwalu w drodze do Dolnych Witkowic. "Największą atrakcją dla wszystkich uczestników,  jest projekt  jednego z głównych partnerów festiwalu, firmy Pepsi, która we współpracy z Narodowym Urzędem Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej czy NASA, korzystając z satelitów będzie monitorować odwiedzaijacych Beats For Love, tworząc zupełnie wyjątkowy obraz całego wydarzenia ", dodaje z uśmiechem Ozana.

 

Festiwal odbędzie się od 2  do 5 lipca w Parku Przemysłowym Dolne Vítkovice, Ostrawa. Kompleks będzie otwarty w czwartek od godz. 16:00, natomiast pozostałe dni od 15:00 . Zamykany będzie każdego dnia o 04:00.

Wstęp na festiwal odbywać będzie się w podobny sposób  jak w latach poprzednich. W tym roku będzie to opłata ekologiczna w wysokości 100 koron, - za dzień lub 200 koron - za cały festiwal.

Goście festiwalu mogą znaleźć zakwaterowanie w tak zwanym Love Camp, który znajduje się w okolicy festiwalu. Ceny w przedsprzedaży to 230 koron, - od osoby i 230 koron, - za namiot, lub 990 koron, - za camper.

Beats For Love to festiwal muzyki tanecznej, który odbędzie się w historycznych zabytkach przemysłowych wpisanych na listę UNESCO. Teren Vítkovic, to środowisko pełne żelaza, które jest idealnym tłem dla czterech dni wypełnionych muzyką elektroniczną i bogatym programem, tworząc niepowtarzalną atmosferę pełną zabawy i przyjemności.

"Udało się nam stworzyć największy festiwal tańca w naszym kraju. Chcemy łączyć ludzi i sztukę. Uważamy, że B4L należy do najważniejszych wydarzeń w Europie i będzie coraz lepiej!

 

DRUM 'N' BASS STAGE
Pendulum DJ Set & MC Verse (UK), Drumsound & Bassline Smith (UK), Zardonic (VEN), A.M.C (UK), L Plus (SVK)
Forbidden Society, Philip T.B.C., No Money, Pixie, Bifidus Aktif, Suki, Kato (SVK), Elvis, Sayko, Thiew, Topspin, Apoka, Buckx, Cyclown, Djeezzy, Double You, Drum-It, Dry-Rot, Fantek & Pex, Femfing, Halbax, Hermy Killer, Inspiral X62, Johny Player & Tao Maffa, Jumper & Elbrus, Krzyku (POL), Lahire, Lineart, Mazzon, Moptron (POL), N:Force, Protest (POL), Ron-X, Silesijan, Sub.D.Visionz, Zenon (POL) ... następni będą dodani

 

HOUSE STAGE
DJ Tonka (GER), Sonny Wharton (UK), PHNTM (USA), Robert Burian (SVK)
Lucca, Chris Sadler, A-Bee & Tom Vagabondo (UK), Michael C, Subgate, Junior Jan, Orbith, Alexx, Baluu, Beat Splitterz, Cou-D, Danny May, Deivis, Chicken, Ian Blond, Mathiass O’zana, Michal Pešina, Revis, Roman Chmiel, Tokátko ... następni będą dodani

 

EDM & TRANCE - PARTY SPOT STAGE
Mark Sixma (NED), Sem Thomasson (BEL), Nifra (SVK), Chris Davies (HUN)
Driftmoon (SVK), DJ Brian, Thomas Coastline, Bontrip, Martin Gredner, Shato & Paul Rockseek, Matamar, Manene, Nfix & Candice, Andy Road, Angry Beats, Beros, Black Market, Blue Eye, Criminal Noise & Joe Hard, Extazy DJs, Fad Flim & Joel, Fourcase, Freezee, Hlavkus, Ivo Hilszek, Jesper, Kenneth Spice, Lost Sense, Lukas Bury, Martin Grant, Martin Streed, Namaas & Vít Gula, Pauli Gabrieli, Peet V, Playmasterz, Proggyboy, Sedliv, T-Storm (POL), Tigi

 

TECHNO STAGE
A.Paul (POR), Ortin Cam (BEL), Alex di Stefano (ITA), Goncalo M (POR), Sebastian Morgentau (GER)
Orbith, Tools Project, Daho, Igor Pataky&MK2, Jerry, Kesz, Makarov & Steen, JB & Flesh, No-On, Aghi, Peterson, Callboy, C-Phone & Elvis, David Steiniger, Dazy & Nee'o, Denysa, Hypnos, Matt Ess & Erik S, Mendoza & Marco Key, Miss Rodez, Nancy, Nexy (POL), Phil Abedo, Reznyk, Robbie & Juvi, Southboy & Cimy (SVK), Yuran Honek

 

URBAN STAGE
Majk Spirit (SVK), Scratch Perverts (UK), DJ Rafik (GER), DJ Fly (FRA), Noz (POL)
Wich, Roman Zámožný, Roxtar, Trouble Team, Lowa, Bjaly, Burcho, Necroz, Shupsta, Symphony 1210, Vladu ... następni będą dodani

 

REGGAE 2 JUNGLE STAGE
Suburbass Live (FRA), Fireson Live (KEN), Frisk (UK), Cocoman Live 
Messenjah, Dr. Kary, MSD live (FRA), Solstice (UK), Afarastafa, Balans live (SVK), Boldrik & Wilda Panda, Colectiv live, Heatzy live, Jahwawah (JAM), Kenta & Mikael (PL), Mikesz, Nexen, Nuff Sensi Music (CZ/PL), Pawdreda, Prograss (SVK), Riffz (PL), Skandyman (SVK), Vileda (PL) ... następni będą dodani

 

ELECTROSWING STAGE
Dirty Honkers Live (CAN/ISR/FRA), Mydy Rabycad Live, Electroswing Malta DJs (MLT), Tony Maroni (AT)
Papa Django & Swing Thing (SVK), Liquid A, Mr. Ultrafino, Baltazar, Caterpillar (SVK), Dafman, Dr. Zeppelin, Electro Swing Mafia, Emilio, Fredd Flock, Klubo, Matthiass, Max W, Muflon, Paolo di Maki, SawGreen, Soul Injection, Spectacular, Swing Garden ... następni będą dodani

 

BREAKBEAT STAGE
Mini Da Minx (UK), Macho (SVK)
Cubaqa, Deadlink, Djeda Lebeda, John Weah, Martin Dee, Zek ... następni będą dodani

 

HARDSTYLE & HARCORE STAGE
Psiko (FRA)
Hungry Beats, George Crusher, Ychy, Calgarry, Dark Wizard, Dirty-Z, Hardcore Fuckers, Heavy Noizes, Koffos, Mephisto, Michnoss, Raweez, Skais, Style D, The Butchers

 

PSYTRANCE STAGE
Praheya Live (AT), Styropian (POL), Fractal (FIN)
Ondrej Psyla, Casper, Dacube, Ejczka, Genaro, Ink Flo, Kasmir, Martyzan, Mr. Gorby, Mr. Teacher, Psychozix, Reborn, Ypsylon (SVK)

 

JÄGERMEISTER STAGE
N'zym, Akvamen, NobodyListen, Poeta, Hlava, Ollie


www.b4l.cz – oficialna strona festiwalu
https://www.facebook.com/beats.for.love - oficjalna strona na facebookuKomentarze (0)

Napisz komentarz

pomniejsz | powiększ

iTrance.pl zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca taką opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i cywilną.
security image
Poniżej wpisz kod bezpieczeństwa

busy
 

Zobacz także:

Trzecia część kultowej serii Pure Trance

News image

Jedna z najbardziej popularnych odmian muzyki elektronicznej, na której wychowało się wielu fanów klubowych brzmień. To właśnie od trance'u zaczynały takie gwiazd...

Sześć lat Garuda Music na trzech płytach

News image

Przez ostatnie lata, Garuda Music dostarczyła wiele znakomitych, ponadczasowych produkcji, które do dziś grane są przez najpopularniejszych DJ'ów na świecie. Po pol...

Powrót na magiczną wyspę Rogera Shaha

News image

Pierwsza część serii "Magic Island", zadebiutowała w 2008 roku. Niesamowity klimat Balearów, połączony z energią muzyki trance, trafił w gusta słuchaczy z całe...

Projekt Hello World w drugiej odsłonie

News image

Największe wydawnicze przedsięwzięcie Ferry'ego Corstena, zrobione z ogromnym rozmachem i przy udziale wielu znakomitych gości. Prezentujemy drugi z trzech mini-album...

Debiutancki album duetu KRONO

News image

Za projekt KRONO odpowiada dwóch braci, Michael i David Couderc. Wszystko zaczęło się od koncertu Daft Punk, który zainspirował młodych Francuzów do tworzenia wł...

Solarstone & Bryan Kearney - Pure Trance, Vol. 3

News image

Czas na trzecią odsłonę, bardzo popularnej serii kompilacji z muzyką klubową. Jak mówi Wam sam tytuł, na pewno nie usłyszycie tutaj znanych z radia, komercyjnych ...

Various Artists - The Sound Of Garuda 2009-2015

News image

Kiedy w 2009 roku, popularny brytyjski DJ i producent Gareth Emery powoływał do życia swój label, nikt nie spodziewał się, że w ciągu zaledwie kilku lat stanie si...

Roger Shah - Magic Island, Music For Balearic People, Vol. 6

News image

Kolejny, gorący sezon na Ibizie nie może obyć się bez nowej odsłony kompilacji Rogera Shaha, który od lat tworzy i promuje dźwięki określane jako balearic trance...

Ferry Corsten - Hello World - EP, Pt. 2

News image

W marcu 2015 roku, ukazała się pierwsza EP’ka „Hello World”, zapowiadająca nowy studyjny album holenderskiego DJ’a i producenta Ferry’ego Corstena. Pół rok...

KRONO - Metamorphoze

News image

Za projekt KRONO odpowiada dwóch braci, Mickael i David Couderc. Wszystko zaczęło się od koncertu Daft Punk, który zainspirował młodych Francuzów do tworzenia wł...

Najnowsze albumy

News image

Solarstone & Bryan Kearney - Pure Trance, Vol. 3

Czas na trzecią odsłonę, bardzo popularnej serii kompilacji z muzyką klubową. Jak mówi Wam sam tytuł, na pewno nie usłyszycie tutaj znanych z radia, komercyjnych utworów. Album o nazwie „Pure Trance,... Więcej...

News image

Various Artists - The Sound Of Garuda 2009-2015

Kiedy w 2009 roku, popularny brytyjski DJ i producent Gareth Emery powoływał do życia swój label, nikt nie spodziewał się, że w ciągu zaledwie kilku lat stanie się jednym z najważniejszych wydawców m... Więcej...

cytat

 

 

Każda sztuka zawsze dąży do tego, by stać się muzyką.

 

 

 

 

- Walter Pater

Szczególnie polecane imprezyFotorelacje z ostatnich wydarzeń